توزیع «کارت ورود به بهشت» توسط گروهک تروریستی داعش میان عناصر خود به عنوان ضمانت نامه‌ی ورود به بهشت، مساله جدیدی نیست. گویا اعطای این کارت پس از لغو نماز جمعه در مساجد تلعفر در عراق رخ داده و به نظر می‌رسد که داعش راه خمینی را در پیش گرفته است. گفتنی است که خمینی در جنگ هشت ساله‌ی ایران با عراق نیز «کلید ورود به بهشت» را میان سربازان و بسیجیان شرکت کننده در آن جنگ توزیع کرده بود تا آنها را فریب دهد. رژیم خمینی با توزیع کلید در جبهه‌های جنگ بسیاری از جوانان ایرانی را تشویق می‌کرد در صورت کشته شدن آنها به بهشت خواهند رفت و درب­های بهشت با کلیدی که به آنها داده بودند باز خواهند کرد و حور العین نصیب آنها خواهد شد.

این نوع ایدئولوژی منحرف تنها رویکرد رژیمهای اصولگرا و جماعتهای تروریستی است که معمولا فاقد هر گونه ارزشهای قانونی و شرعی برای بقای خود هستند. این نوع رژیمها و جماعتها تنها با تزویر و جعل تعالیم و ارزشهای دینی و نیز با فریب ملتها می‌توانند بقای خود را تثبت و سیاستهای توسعه‌طلبانه‌ی خود را نیز پیش ببرند.

بنابراین، خبری که توسط یک منبع محلی در استان نینوا روز جمعه‌ی گذشته اعلام شد مبنی بر اینکه گروه تروریستی داعش نماز و خطبه‌های جمعه را در عموم مساجد منطقه‌ی تلعفر لغو و به عناصر خود برگه­ای موسوم به «کارت ورود به بهشت» اعطا کرده است. این مساله دال بر آن است که این ائدیولوژی منحرف داعش بر گرفته شده از دکترین خمینی و رژیم جمهوری اسلامی ایران به ویژه مساله­ی ولایت فقیه و دیدگاه ولی فقیه که خود را نماینده‌ی خدا بر روی زمین و بالاتر از همه‌ی انسانها، قانون و شرع می‌داند، است.

کارتی که گروه داعش میان عناصر خود توزیع کرده بود عبارتند از یک برگه‌ای کوچک و شبیه یک وصیتنامه یا تعهدنامه، که آنها با داشتن این برگه به بهشت خواهند رفت و حور العین و دیگر لذتهای آخرت نصیب آنها خواهد شد. این دستاوردهای بهشتی تنها با شرکت در جنگ و مقاومت در جبهه‌های جنگ امکان پذیر خواهد بود. و جالب اینجاست که این برگه‌ها و وعده‌های داعش به عناصر خود شبیه وعده‌های خمینی و رژیم آخوندهای تهران است. چراکه، رژیم خمینی برای کشاندن جوانان ایرانی به جبهات جنگ با عراق از کلید بهشت وسیله‌ای برای فریب و نیز تشویق مشارکت در جنگ استفاده کرده بود. گویا رژیم خمینی از جوانان و بسیجیان شرکت کننده در جنگ خواسته بود تا آخرین لحظه از کلید محافظت کنند تا در صورت کشته شدن آنها بتوانند درب­های بهشت را خود باز کنند.

بار دیگر این مساله در ایران تکرار شد و علی خامنه‌ای، رهبر ایران، با تحریف تعالیم دین اسلامی، بسیاری از جوانان این کشور را راهی کشتارگاه سوریه و جنگ دایر در آن کشور کرده است. به هر حال، این بار کارتها و کلیدهای بهشت در سوریه گوناگون بوده است. کما اینکه، روشهای جذب جوانان برای شرکت در جبهات جنگ بسیار متنوع که من جمله گذرنامه‌های بهشت، اغواگری و پرداخت وجه نقد به مزدوران افغان و غیر افغان نیز بوده است. این مساله، به مرحله‌ای رسیده بود که مقامات سیاسی ایران به فرزندان افغانی شرکت کننده در جبهات جنگ تابعیت ایرانی داده بودند. در دو سال گذشته گذرنامه‌های سبز رنگ در وسایل کشته شده‌های ایرانی در سوریه پیدا شده و روی آنها «گذرنامه‌ی ورود به بهشت» نوشته شده بود. بنابراین، فریبکاریهای خمینی در دوران علی خامنه‌ای پیشرفت و به گذرنامه‌ی ورود به بهشت تغییر کرده است که ابوبکر البغدادی، رهبر داعش تروریستی آن را به کارتهای الکترونیک تغییر داده است تا بتواند عناصر خود را به بهانه‌ی ورود به بهشت فردوس فریب دهد. لازم به ذکر است که قربانیان این فریبکاریها همانا جوانانی هستند که توسط عمامه‌ی ولی فقیه و خلیفه المسلمین فریب خورده‌اند.

با این وجود، به نظر می‌رسد بسیار ضروری است که ما به این مساله اشاره کنیم و آن این است که از دلایل اصلی توزیع اینگونه فریبکاریها میان سربازان شرکت کننده در جبهات جنگ همانا شکستها و ناکامیهای مکرر که با پیروزها و دستاوردهای نظامی طرف مقابل همراه بوده است. به طور مثال، در جنگ ایران و عراق، هنگامی که نیروهای نظامی ایران در برابر نیروهای نظامی عراق شکستهای سنگینی متحمل شدند، روح الله خمینی به روشهای فریبکارانه روی آورد. خمینی در تعامل با خارج علیرغم به اصطلاح دشمنی جمهوری اسلامی ایران با اسرائیل غاصب و شیطان بزرگ (آمریکا) ولی قراردادهای خرید اسلحه با این دو کشور داشته و در جنگ با عراق از سلاحهای اسرائیل و آمریکا استفاده کرد. اما در داخل، خمینی با سیاستهای فریبکارانه و خطابه‌های پوپولیستی تلاش کرد تا تعالیم و ارزشهای دین سلامی را منحرف کند و مساله­ای توزیع کلید ورود به بهشت در دروان جنگ هشت ساله ایران با عراق نمونه­ای از این نوع اقدامات عوامفریبانه‌ای است که امروز علی خامنه‌ای و ابوبکر البغدادی کورکورانه از ایدئولوژی روح الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی تقلید و تبعیت می‌کنند.

داعش و متحدان منطقه‌ای ایران، برای رفع کمبود نیرو، دست به جذب کودکان در جبهات جنگ زده‌اند، همانطور که رژیم جمهوری اسلامی در جنگ خود با عراق به این امر روی آورده بود. در این راستا، گزارشها حاکی از آن است که صدها هزار کودک زیر هیجده سال ایرانی در جنگ هشت ساله‌ی ایران و عراق کشته شده‌اند. گفتنی است که مساله‌ی جذب کودکان برای جبهات جنگ تنها با فریب آنها امکان پذیر بوده که همکنون علی خامنه‌ای و ابوبکر البغدادی و عبدالملک الحوثی دنباله‌رو ایدئولوژی منحرف روح الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران هستند.

مركز مطالعات و تحقيقات المزماة

 19ژوئن2017