داعش چهره واقعی ایران

24 اکتبر
0

ایران تنها کشور منطقه است که از سوی گروه تروریستی داعش مورد حمله قرار نگرفته و هیچ هسته­ یا گروهی که وابسته به داعش باشد در این کشور شناسایی نشده است و بلکه قبل از تولد و شکل­گیری داعش، گویا همسران و فرزندان رهبران القاعده در ایران حضور داشته­اند. از همسران القاعده می­توان همسر اسامه بن­لادن، که همراه شماری از رهبران القاعده که از افغانستان به ایران به دلیل جنگ و حملات هوایی نیروهای ائتلاف بین­المللی به رهبری آمریکا فرار کرده بوده­اند، را نام برد. با این وجود، پس از اینکه ایران به یک منطقه­ی امن برای عناصر القاعده تبدیل شده بود، رهبران القاعده از افغانستان به سوی ایران فرار کرده و به این کشور پناه برده­اند. رژیم ایران برای سیطره بر عراق و پرورش فتنه و فرقه­گرایی در منطقه از آنها نهایت استفاده را برد و میان رهبران القاعده و جمهوری اسلامی ایران همکاری و رابطه برقرار شد. در این بین، به ویژه پس از اشغال عراق توسط آمریکا، رژیم جمهوری اسلامی و شبه­نظامیان وابسته به تهران با تمام قوا وارد کشور عراق شده و این کشور عربی را ار بین برده­اند. ایران برای پیشبرد مقاصد و اهداف شوم خود در عراق، مردم عراق را تحریک و مساله­ی طایفه­ای فرقه­ای را ایجاد و پرورش داد. از روشهای خبیث و شیطانی که جمهوری اسلامی ایران در عراق به کار برده همانا حمایت از تروریسیم و گروههای وابسته به القاعده بوده که منجر به وقوع بسیاری از عملیات انتحاری و انفجاری شده که پس از این «گروه تروریستی داعش» در عراق متولد شد.

فعالیت داعش در عراق یک هدیه­ی طلایی برای رژیم ایران و سپاه پاسداران آن بوده است. چراکه، تهران به خوبی از این مساله بهره برده و به بهانه­ی حمایت از اماکن مقدس شیعه، گروهکهای مسلح عدیده­ای که کاملا وابسته به تهران هستند را تشکیل و به ارتش عراق که گرایش طایفه­ای به خود گرفته بود، رخنه کرد.

در واقع، پرورش و ساخت گروه تروریستی داعش توسط ایران برای همه روشن و آشکار شده و هر نظاره­گری به این مساله پی­برده و واقعا میان جمهوری اسلامی ایران و داعش همکاری تنگاتنگ و منافع مشترک بسیار وجود دارد. رژیم تهران برای مهیا کرده زمینه­ی نفوذ خود در مناطق شیعه نشین در کشورهای عربی مانند عراق و سوریه به ایجاد و پرورش گروهکهای تروریستی نیاز مبرم داشته تا از این رو بتواند به این کشورها نفوذ و حضور خود را تقویت و محکم کند. البته، رژیم تهران در تحریک احساسات مذهبی مردم و سوءاستفاده از آنها در زمینه­های مختلف سیاسی و نظامی بسیار با تجربه بوده و هست. گفتنی است که خمینی، در جنگ هشت ساله­ی ایران با عراق، با فریب هزاران هزار جوان آنها را به بهانه­ی ورود به بهشت روانه­ی میدانهای جنگ کرده است! البته، هدف اصلی خمینی، از این یاوه­گویی­ها همانا گسترش و نشر تفکرات او و انقلاب اسلامی 57 بوده تا از این رو منطقه به گرایشهای طایفه­ای سوق دهد و در نتیجه تقسیم شود. همچنین، خمینی کاملا با حکومتهای سکولاریسم که با پیشرفت و توسعه و آزادی و قانون همسو هستند مخالف بوده است.

در همین راستا، بحران سوریه مزید بر علت بوده و هدیه­ی دیگر برای رژیم جمهوری اسلامی ایران و رژیم بشار الاسد بوده است. لذا، این دو جز بهره­بردن از داعش تروریستی و شبه­نظامیان مسلح وابسته به تهران که برای پنهان کردن خواست مردم سوریه که همانا سرنگونی رژیم بعث بشار الاسد بوده، چیز دیگری را دنبال نمی­کردند.

همانطوری که گفته می­شود برای شناخت جنایتکار باید به سراغ ذینفع رفت. بنابراین، در منطقه هیچ کشوری به اندازه­ی ایران از مساله­ی خلافت اسلامی ذینفع نیست و نخواهد بود. البته، مساله­ی خلافت اسلامی یک دروغ محض است که هدف اصلی آن ایجاد و پرورش فتنه و گسترش اختلافات فی­مابین مذهبی است تا از این رو منطقه و نیروهای نظامی آن را به چالش ببرند. لذلک، لیبی و جنگ دایر در این کشور نمونه­ی بارز این مساله است. بنابراین، همکاری تروریستی ایران و قطر در بسیاری از مسائل منطقه و مناطق آن طبیعی به نظر می­رسد.

در پایان، قرائن و شواهد فراوانی در دست است که واقعیت رابطه­ی داعش با رژیم جمهوری اسلامی را روشن و تایید می­کند. از جمله این قرائن می­توان به آزاد سازی صدها تن از تروریستهای موجود در زندانهای عراق در دوره­ی نخست وزیری نوری المالکی، اشاره کرد. المالکی، علاوه بر اینکه شهر موصل را به داعش تحویل داد و انواع سلاحهای ساخت آمریکا که تقریبا 1.5 میلیارد دولار برآورده شده بود را نیز در اختیار داعش قرار داد. گفتنی است که شمار تروریستهای آزاد شده توسط نوری المالکی، 550 نفر گزارش شده که اکثر آنها در حال حاضر رهبران گروهکهای تروریستی فعال در سوریه هستند و رژیم جمهوری اسلامی و رژیم بشار الاسد برای سرکوب مخالفان خود از این مساله نهایت استفاده را کرده­اند.

مركز مطالعات و تحقيقات المزماة

24 اكتبر 2017