ضرورت محاکمه کسانی که در توطئه چینی های رژیم ایران دست داشتند

08 نوامبر
0

با افزایش دخالتهای مخرب جمهوری اسلامی ایران در امور داخلی کشورهای عربی، در واقع، ملت عرب و حکومتهای منطقه، با خطر جدی مواجه هستند. متاسفانه رژیم تهران و متحدان منطقه­ای آن، با ایجاد توطئه و دسیسه چینی در صدد ضربه­زدن به امنیت و ثبات کشورهای عربی، به ویژه کشورهای خلیج عربی هستند. در این مرحله­ی حساس و بحرانی به نظر می­رسد که حکومتهای عربی باید حکیمانه و با قدرت هر چه بیشتر در برابر تهدیدات جمهوری اسلامی ایران و گروهکهای تروریستی و شبه­نظامیان طایفه­ای وابسته به سپاه پاسداران و نیروی قدس مقابله و در صورت لزوم برای پایان­دادن به این دخالتهای آشکار و مخرب رژیم ایران از گزینه­ی نظامی نیز استفاده شود و پروژه­ی صفوی رژیم تهران در دنیای عرب کاملا متوقف شود.

رژیم ایران و به واسطه­ی مزدوران منطقه­ای سپاه پاسداران، امروزه بیش از پیش بر طبل جنگ می­کوبد تا منطقه را با آتش جنگ بسوزاند. چراکه، رژیم تهران به شدت هراس دارد که مبادا تلاشهای صورت گرفته شده از سوی برخی از کشورهای منطقه­ای و غربی برای پایان دادن به پروژه­ی توسعه­طلبانه­ی رژیم جمهوری اسلامی ایران محقق شود. در این راستا، رهبران کشورهای عربی و غربی باید متوجه این مساله باشند که وضعیت دفاعی و هجومی سپاه پاسداران و ارتش ایران در حدی نیست که بتواند از مرزهای ایران دفاع کند و در واقع، هرگونه اقدام متهورانه از سوی رژیم تهران به منزله­ی آخرین میخ­­ که به تابوت رژیم آخوندها کوبیده می­شود، خواند.

به هر حال، رژیم ایران برای پیشبرد پروژه­ی صفوی خود به دست­نشانده­های تهران در دنیای عرب، ستون پنجم و مزدوران منطقه­ای خود و همچنین گروهکهای تروریستی و تندرو که از سوی سپاه پاسداران حمایت مالی و تسلیحاتی می­شوند، وابسته است. بنابراین، این بدین معنا است که اجرای پروژه­ی مخرب و توسعه­طلبانه­ی فارسها در کشورهای عربی، به واسطه­ی مزدوران و برخی از سران عرب که متاسفانه به ملت خود خیانت کرده­اند، بوده است.

با این وجود، به نظر می­رسد که وقت آن رسیده است تا مزدوران ایران که دست آنها در جنایات منطقه­ای این رژیم دخیل بوده، محاکمه شوند. در این بین، باید کشورهای عربی قانون مبارزه با تروریسم را فعال و کسانیکه برای ایران فعالیت جاسوسی کرده­اند را محاکمه کنند. همچنین، اتحادیه­ی کشورهای عربی باید کمیته­ی متشکل از حقوقدان و امنیتی ایجاد کند تا اسامی کسانی که به رژیم جمهوری اسلامی ایران در فعالیتهای تروریستی آن کمک کرده را معرفی و دستگیر و آنها را محاکمه کند. از جمله کسانی که باید دستگیر و محاکمه شوند حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان، که اتهام آن جاسوسی برای ایران و راه­اندازی و تشکیل شبه­نظایمان تروریستی که امنیت و ثبات کشور لبنان را به خطر انداخته، عبدالملک الحوثی، رهبر گروهک تروریستی حوثیها و محاکمه­ی آن به اتهام اقدام علیه امنیت مردم یمن و حکومت این کشور و همچنین به چالش کشیدن امنیت و ثبات کشورهای خلیج عربی، قیس الخزعلی، رهبر عصائب اهل الحق، هادی عامری، رهبر شبه­نظامیان بدر،  رهبران رژیم اسد و رهبران رژیم قطر و محاکمه­ی آنها به اتهام همکاری با رژیم ایران و اقدام علیه امنیت و ثبات کشورهای عربی.

این محاکمها باید مورد حمایت تمامی کشورهای منطقه و با هماهنگی و همکاری حکومتهای عربی و زیر نظر دادگاه بین­المللی لاهه صورت گیرد. چراکه، فعالیتهای مخرب این گروهکها، شبه­نظامیان و شخصیتهای فوق الذکر در چارچوب فعالیتهای تروریستی است و با دستگیری و محاکمه­ی رهبران آنها، در واقع به تضعیف فعالیتهای تروریستی و مخرب ایران در منطقه کمک خواهد کرد. لذا، به نظر می­رسد که تجربه­ی کشور حکومت بحرین، تجربه­ی موفقی بوده است. حکومت بحرین، پس از دستگیری خرابکاران که علیه امنیت و ثبات این کشور بنا به خواست رهبران جمهوری اسلامی فعالیت می­کردند، آنها را محاکمه و به سزای خود رسیدند. تا از این رو حیثیت حکومت و امنیت مردم در امان بماند. لذلک، با مطالعه­ی عمیق تصمیم مداخله­ی نظامی حکومت سعودی و امارات به یمن برای اعاده­ی مشروعیت به این کشور عربی برای مقابله با کودتاچیان و مزدوران ایران، به این نتیجه می­رسیم که واقعا تصمیم آنها بسیار حکیمانه و درست بوده است.

بنابراین، از ضروریات این مرحله، پایان دادن به فعالیتهای مزدوران جمهوری اسلامی ایران در کشورهای عربی است و این مساله، بیش از پیش ضرورت دارد. چراکه، مزدوران وابسته به ایران و احزاب آنها، جز تفرقه افکنی میان فرزندان ملت عرب چیز دیگری نخواهند داشت و بسیاری از روشنفکران عرب، از آنها به عنوان خنجری که از پشت به ملت عرب زده شده، یاد می­کنند.

مركز مطالعات و تحقيقات المزماة

نوامبر‎ 2017