بسیاری از روشنفکران ایرانی براین باورند که ایران زمان حکومت پهلوی به مراتب بهتر از دوران حکومت خمینی بوده است. در واقع، پس از اینکه آخوندها ایران و جامعه­ را به سرقت بردند این کشور و ملتهای آن را به قرون وسطی باز گرداندند. با نگاهی منصفانه به دوران پهلوی به نظر می­رسد که ایران آن زمان در تمامی زمینه­ها در سطح کشورهای پیشرفته قرار داشته است. همچنین، با مطالعه­ی خاطرات و داستانهای دوران قبل از خمینی درمی­یابیم که زمان پهلوی دروان طلایی ایران بوده است. حال، چه از لحاظ آزادی، سطح زندگی، رفاه، جایگاه زنان در جامعه، آموزش مدرن و پوشاک زیبا به خصوص رفتار جامعه کاملا متفاوت بوده و گویا برخی از شهرهای بزرگ ایران شبیه شهرهای اروپایی بوده است.

از لحاظ طبقه­بندی در خارومیانه، ایران دوران پهلوی، کشوری مدرن، قدرتمند و غنی بوده است. کما اینکه، شرایط زندگی جامعه­ی ایران شرایطی ایده­آل و مردم این کشور از تازه­ترین محصولات فرهنگی، سیمنا و موسیقی استفاده می­کردند. مساله­ی که قابل توجه بوده این است که زنان دوران پهلوی از جایگاه اجتماعی بالایی برخوردار بوده و در تمامی سطوح جامعه فعالیت داشته­اند. ولی متاسفانه زنان در دوران خمینی و حکومت آخوندها کاملا سرکوب شده­ و آنها را در خانه­های خود زندانی کرده­اند. در واقع، زنان نصف جامعه را تشکیل می­دهند و آخوندها با سیاستهای سرکوبگرانه­ی خود، جامعه­­ی ایران را فلج کرده­ و این کشور را به عقب بازگرداندند.

به هرحال، درست است که اواخر دوران حکومت شاه در آن فساد و اتلاف مالی گسترش یافت و اقتصاد کشور در دست آمریکا بوده ولی ایران در دوران آخوندها در سخت­ترین شرایط خود قرار دارد و فساد مالی، اجتماعی و اداری به صورت فجیع در کشور گسترش یافته و شهروندان این کشور دیگر توانایی ادامه­ی حیات ندارند.

رژیم خمینی به محض به قدرت رسیدن سیاستهای تروریستی خود را شروع کرد. در اولین اقدام سفارت آمریکا در تهران را اشغال کرد و چندی نگذشت که وارد جنگ ویرانگر با همسایه­ی عراق شد که حاصل این جنگ صدها هزار کشته و میلیاردها دلار برای مردم ایران خسارت به همراه داشته است. به طور مثال، در خصوص پرونده­ی فساد مالی رژیم خمینی کافی است حجم سرقت آخوندها را بدانیم. چراکه، آنها از طریق حوزه­ها و یاوه­گویی­های مذهبی و دینی میلیونها دلار را جمع­آوری کرده­ که در واقع اصلا نمی­توان آن را با فساد اقتصادی دوران پهلوی مقایسه کرد.

در همین بین، مساله­ی که شگفت­انگیز است در رژیم ولایت فقیه به واسطه­ی شعارهای مذهبی و دینی از فساد مالی و اقتصادی محافظت و پاسداری می­شود. لیکن، اعتراضات اخیر ملتهای ایران که بیشتر شهرهای این کشور را فراگرفته بود می­تواند شروع خوبی برای محاسبه­ی رژیم خمینی و آغاز انقلاب علیه رژیم جمهوری اسلامی باشد. چراکه، رژیم ولایت فقیه، ایران را وارد جنگهای ویرانگر در منطقه کرد و آینده­ی جوانان این کشور را به باد داد. در واقع، رژیم جمهوری اسلامی ایران با تمام کشورهای جهان دشمنی دارد و منافع مالی و اقتصادی کشور را هزینه­ی حمایت از شبه­نظامیان تروریستی شیعه در منطقه کرده که متاسفانه جز ویرانی کشورهای همسایه چیزی به همراه نداشته است. در همین راستا، رژیم جمهوری اسلامی برای پیشبرد برنامه­ی موشکی خود و دیگر پروژه­های بحث­برانگیز نظامی و هسته­ای میلیاردها دارد هزینه کرده که یقینا این نوع اقدامات ایران با سیاستهای جامعه­ی جهانی که همانا صلح و امنیت، در تضاد شدید است.

بنابراین، باید ملتهای ساکن جغرافیای سیاسی ایران متوجه این مساله شوند که اعتراضات آنها باید ادامه یابد و تنها راه بازگشت ایران که توسط خمینی و آخوندها به سرقت رفته همانا انقلاب سراسری است تا از این رو دست خبیث آخوندها کاملا از این کشور تا ابد بریده شود.

خلاصه­ی کلام این است که با سرنگونی رژیم آخوندها، ایران توسعه و پیشرفت خواهد کرد و امنیت و ثبات به منطقه باز خواهد گشت. بدون شک، اصلاح سیاستهای داخلی و خارجی ایران به سود جامعه­ی جهانی است. چراکه، منطقه و جهان از فریبکاریهای جمهوری اسلامی و سیاستهای یک بام و دو هوای آخوندهای تهران کاملا خسته شده است.

مركز مطالعات وتحقيقات المزماة

14 ژانویه 2018