خواست ملتهای ایران سرنگونی رژیم آخوندی

04 فوریه
0

کارشناسان امور سیاسی و ملتهای جغرافیای سیاسی ایران به این نتیجه رسیدند که ایرانی بدون آخوند به مراتب بهتر و قوی­تر است و نبود رژیم خمینی هم برای مردم ایران و هم برای کل منطقه مفید و به امنیت و ثبات آن کمک خواهد کرد. بنابراین، سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی یک ضرورت به تمام معنا برای ملتهای ساکن این کشور و خواست منطقه است.

در واقع کسی که شرایط سخت آخوندها را مشاهده و نفس آخر آنها را حس نکند باید در نگاه خود تجدید نظر و واقع بینانه و به دور از احساسات اوضاع ایران را دنبال کند. به نظر می­رسد که رژیم جمهوری اسلامی به آخر عمر رسیده و کسانی که برخلاف این واقعیت فکر می­کنند یا اینکه واقعا فریب خورده­اند یا از وجود رژیم جمهوری اسلامی سود می­برند. چراکه، تمامی شواهد دال براین است که رژیم جمهوری اسلامی در شرف فروپاشی است و بقای آن در قدرت طول نخواهد کشید.

به نظر می­رسد انگیزه­های وقوع انقلاب در جامعه­ی ایران دیده می­شود و علل احتمالی آن روز به روز افزایش می­یابد. کما اینکه، محبوبیت رژیم جمهوری اسلامی میان ملتهای ایران کاهش روزافزون دارد و اعتراضات مردمی که در اکثر شهرهای این کشور رخ داد نشانگر این مساله و شعارهای داده شده صراحتا خواستار سقوط رژیم جمهوری اسلامی و ولایت فقیه بوده است. گفتنی است که حضور مردم در راهپیمایی­هایی که رژیم و سپاه پاسداران در پاسخ به اعتراضات مردمی به راه انداخته بسیار ناچیز بوده و رسانه­های وابسته به رژیم از پخش مستقیم راهپیمایی­ها امتناع و به تزویر و جابجایی برخی از تصاویر و صحنحه­ها اقدام کرده­اند.

حال، با مطالعه­ی عمر رژیمهای دیکتاتوری که با سیاستها و روش­های سرکوبگرانه­ی رژیم جمهوری اسلامی و اوضاع ملتهای ایران بسیار شبیه است به نظر می­رسد که عمر مفید رژیم جمهوری اسلامی ایران بین 40 تا 45 سال بیشتر نخواهد بود.

به هرحال، نگاهی که اخیرا در افکار ملتهای ایران جاه افتاده و اصلا نمی­توان آن را تغییر داد همانا ایران بدون آخوند است که یقینا ایرانی پیشرفته، قوی و آزاد خواهد بود. در واقع، ملتها برای تحقق اینگونه مفاهیم انسان دوستانه هزینه­های بسیاری را متحمل خواهند شد که اعتراضات اخیر ملتهای ساکن جغرافیای سیاسی ایران در این راستا بوده و حتما به کرامت و آزادی خود خواهند رسید.

در این راستا، واکنش مقامات رژیم جمهوری اسلامی که با سردرگمی شدید و دروغهای گزاف همراه بوده به نظر می­رسد که ملتهای ایران دیگر فریب این گونه رفتارها نخواهند شد. کما اینکه، علل بحرانهای داخلی را به دشمنان خارجی نسبت دادن دیگر خریدار ندارد و مساله­ی حمایت از رژیم جمهوری اسلامی برای فائق آمدن بر مشکلات داخلی و خارجی صلاحیت آن نیز به پایان رسیده است. چراکه، اهداف و مقاصد شوم و خبیث رژیم جمهوری اسلامی و سران آن برای همه­ی شهروندان ایرانی آشکار شده است.

بنابراین، خواست ملتهای جغرافیای سیاسی ایران برای رهایی از رژیم آخوندی جمهوری اسلامی که با حمایت ملتهای منطقه همراه بوده و تصمیم قاطعانه­ی برخی از کشورهای منطقه و جهان برای پایان دادن به سیاستهای تروریستی و تخریبی رژیم جمهوری اسلامی تنها نشانگر این مساله است که این رژیم به آخر عمر خود رسیده و باید از بین برود.

مركز مطالعات وتحقيقات المزماة

4 فوريه 2018