پدیده چاقو زدن به آخوندها به حسن روحانی رسید

06 فوریه
0

اخیرا در ایران پدیده چاقو زدن به آخوندها گسترش چشمگیری یافته که روحانیون را به شدت ترسانده است. این مساله به یکی از راههای مردم برای اعلام مخالفت با حکومت آخوندی تبدیل شده است. چراکه، دستگاه امنیتی آخوندها تاکنون از شدیدترین انواع سرکوب و آزار علیه معترضان که همچنان اعتراضات آنها دامه دارد استفاده کرده است. گفتنی است که این پدیده به رئیس جمهور ایران نیز رسیده و گویا روز دوشنبه یک شهروند ایرانی با اسلحه سرد به ساختمان رئاست جمهوری ایران وارد شده تا به حسن روحانی ضربه بزند.

موضوع چاقو زدن به رجال دین و روحانیون که اخیرا افزایش یافته انگیزه فاعلان بیشتر انتقام بوده است. انگیزه اصلی برخی فاعلان انتقام از حکومت آخوندها بوده است. گویا این مساله به دلیل مایوس شدن جوانان از ایجاد شغل و رفع مشکلات روزمره خود بوده است. در گزارشهای خبری آمده است که اکثر فاعلان پس از حمله به روحانیون و چاقو زدن به آنها به سرعت صحنه را ترک و فرار کرده و تاکنون دولت نتوانسته آنها را دستگیر کند. این موضوع به شدت روحانیون را ترسانده است. در این بین، کانال تلگرام شیرازه، از چاقو زدن به دو نفر روحانی یکی در میدان شکوفه در تهران و دیگری در شهر شیراز در استان فارس گزارش داده است.

کارشناسان امور داخلی ایران اینگونه اعمال را ناشی از نارضایتی ملتهای ساکن جغرافیای سیاسی ایران از سیطره آخوندها بر منابع مالی کشور دانسته اند. مردم ایران دلایل اصلی زیر خط فقر بودن آنها را از سیاستهای اشتباه آخوندها و سران جمهوری اسلامی می دانند. در همین راستا، مردم ایران معتقدند که رژیم تهران از وجود آخوندها در راس قدرت حمایت می کند و این مساله منجر به گسترش فساد اقتصادی و اداری و در نتیجه وخیم تر شدن اوضاع معیشتی مردم شده است. گفتنی است که یکی از کسانی که اقدام به چاقو زدن به یک روحانی کرده در مترو تهران با صدای بلند گفته بود که اقدام او صرفا برای کمک به مردم ایران بوده تا از آخوندها خلاص شوند. البته، پس از چاقو زدن به آخوند این شهروند از سوی پلیس ایران با ضرب گلوله کشته شد.

به نظر می رسد که پدیده چاقو زدن به آخوندها گشترش روزافزون دارد و تلاش یک شهروند برای ورود به ساختمان رئاست جمهوری برای چاقو زدن به حسن روحانی، رژیم و آخوندها را به شدت ترسانده است. در این بین، سخنگوی جامعه روحانیت، در این خصوص هشدار داد و خواستار ریشه کن کردن این پدیده از سوی دولت شده است. چراکه، این پدیده برای رژیم جمهوری اسلامی بسیار خطرناک است.

مصباحی مقدم، از گسترش چشمگیر این پدیده بسیار نگران و در هراس است. وی گفت که اینگونه موارد که اخیرا افزایش یافته را دیگر نمی توان تحمل کرد و باید مسئولیت این وضع را به عهده گرفت. لازم به ذکر است که چاقو زدن به آخوندها توسط جوانان بوده و گویا این کار صرفا جنبه انتقام داشته است.

به هر حال، گسترش پدیده چاقو زدن به آخوندها، اعتراضات زنان علیه حجاب اجباری و سیاستهای جمهوری اسلامی، آتش زدن عکسهای خامنه ای و فرماندهان سپاه پاسداران و دادن شعار مرگ بر علی خامنه ای، تنها نشانگر این مساله است که ملتهای ساکن جغرافیای سیاسی ایران از رژیم جمهوری اسلامی خسته شده و دیگر تحمل آخوندها را ندارند. در وقع، چاقو زدن به آخوندها و رجال دین یکی از راههای مبارزه برای آزادی و رهایی از این رژیم سرکوبگر است.

مركز مطالعات وتحقيقات المزماة

6 فوريه 2018